Faq

FAQ dla serwisu Donejty.pl:

Czym jest serwis Donejty.pl?

            - Donejty.pl to serwis zrzeszający osoby, które prowadzą kanały tematyczne na platformach streamingowych/video, a także dla każdego autora bloga, vloga itp., który chciałby monetyzować swoją autorską pracę w oparciu o dotacje.

Jak założyć konto i zalogować w serwisie Donejty.pl?

            - Konto zakładamy poprzez wejście w główną stronę i kliknięcie przycisku Zarejestruj Konto. W kolejnym etapie rejestracji należy wypełnić poprawnie pola oznaczone jako login, adres e-mail oraz dwukrotnie wprowadzić i potwierdzić hasło, a także zapoznać się i zaakceptować regulamin. Link aktywujący powinien dotrzeć maksymalnie do 10 minut na adres mailowy podany w formularzu rejestracyjnym.

            Logowanie przebiega w podobny sposób. Po otrzymaniu i kliknięciu w link aktywujący należy zalogować się do serwisu poprzez podanie wybranego loginu oraz hasła.

            W przypadku utraty hasła, można wysłać zgłoszenie o jego odzyskanie poprzez kliknięcie w link opisany jako "Nie pamiętasz hasła?". Gdzie poprosimy o podanie adresu e-mail na którym dokonywana była rejestracja w serwisie.

Jak zacząć zarabiać w serwisie Donejty.pl?

 - Aby zacząć zarabiać w serwisie Donejty.pl należy wygenerować link dotacyjny, aby to zrobić trzeba wejść w zakładkę "Dodaj zbiórkę", a następnie uzupełnić wymagane pola takie jak:

- nazwa/tytuł zbiórki - określamy tam cel na jaki będziemy zbierać Donejty, np. "na nowe słuchawki",

-  podtytuł oraz określamy kwotę jaką chcielibyśmy osiągnąć dzięki tej zbiórce,

- następnie uzupełniamy opis, w którym możemy napisać coś na swój temat, lub opisać czego dotyczyć będzie transmisja, w co będzie grane itp.

- ostatnim etapem jest uzupełnienie strony wpłat o obrazek/grafikę, która będzie zachęcać do zostawiania datków.

- po wgraniu obrazka i uzupełnieniu poprzednich pól, klikamy "Zapisz dotację". Poprawne uzupełnienie wygeneruje nam link, który kopiujemy i wklejamy do opisu naszej transmisji.

Jakie stawki i prowizje obowiązują w serwisie Donejty.pl?

            Serwis Donejty.pl oferuje jedne z najwyższych na rynku prowizji jeśli chodzi o płatności SMS oraz płatności bankowe, poniżej przedstawiamy przykłady prowizji:

- SMS wysłany na numer: 92550 - otrzymujesz prowizję w wysokości 12,50zł

- SMS wysłany na numer: 91900 - otrzymujesz prowizję w wysokości 9,50zł

- SMS wysłany na numer: 91400 - otrzymujesz prowizję w wysokości 7,00zł

- SMS wysłany na numer: 79480 - otrzymujesz prowizję w wysokości 4,50zł

- SMS wysłany na numer: 75480 - otrzymujesz prowizję w wysokości 2,50zł

 W przypadku dotacji dokonywanych za pomocą przelewów bankowych prowizja dla streamera wygląda następująco:

- do kwoty 10zł stremer otrzymuje 100% wpłaconej kwoty oraz zostaję potrącone 0,30groszy

- do kwoty 200zł strzemer otrzymuje 100% wpłaconej kwoty oraz zostaję potrącone 1,8%

W przypadku dotacji dokonywanych za pomocą SMS+ (opłata znana jako Direct Billing - nie wlicza się jako SMS Premium, dzięki czemu nawet osoby z założoną blokadą na  środki premium mają możliwość dokonania dotacji) prowizja dla streamera wygląda następująco:

- do kwoty 9zł netto (11,07zł brutto) -> 50% prowizji dla streamera
- od 9,01zł do 25,00zł netto (odpowiednio 11,08zł do 30,75zł brutto) -> 55% prowizji dla streamera
- od 25,01zł do 150zł netto (odpowiednio 30,76zł do 184,50zł brutto) -> 60% prowizji dla streamera

Jakie jest minimum do wypłaty otrzymanych dotacji?

            Obecnie minimum wypłat ustalone jest na poziomie 20zł.

Czy istnieje możliwość negocjacji wysokości prowizji?

            Tak, jeśli Twój kanał/blog obserwuje spora ilość widzów, zwróć się do nas mailowo na kontakt@donejty.pl i wspólnie ustalimy zadowalającą obie strony prowizję.

Jaki jest czas oczekiwania na wypłatę zarobionej prowizji?

            Dokładamy wszelkich starań, aby każda wypłata była realizowana w ciągu 14 dni kalendarzowych, bez pobierania dodatkowej opłaty prowizyjnej. W przypadku szybszej realizacji wypłaty, pobierana jest prowizja opisana w zakładce "Saldo konta".

W jaki sposób mogę otrzymać wypłatę zarobionej prowizji?

            Wypłatę najwygodniej otrzymać bezpośrednio na własne konto bankowe, jednak w ramach udogodnień dla naszych użytkowników uruchomione zostaną także wypłaty na portfele internetowe typu PayPal, Skrill, PaySafeCard itp.

Czy wystawiacie faktury VAT?

            Tak, jesteśmy czynnym płatnikiem VAT i rozliczamy się poprzez faktury. Dane potrzebne do wystawienia faktury znajdziecie w zakładce Kontakt lub Regulaminie.

Czy jako osoba niepełnoletnia mogę korzystać z serwisu Donejty.pl?

            Aby osoba niepełnoletnia mogła w pełni korzystać z serwisu Donejty.pl potrzebna jest nam zgoda rodzica lub opiekuna wysłana pocztowo na adres podany w zakładce kontkakt, lub mailowo (skan) na adres: kontakt@donejty.pl

FAQ będzie na bieżąco uzupełniany wraz z nurtującymi Was pytaniami. Życzymy miłego korzystania z serwisu i wysokich zarobków.